Osječki matematički list


OML logo

Osječki matematički list (ISSN 1845-4667, UDK 51) je službeno glasilo Odjela za matematiku Sveučilišta u Osijeku i Udruge matematičara Osijek. Osječki matematički list namijenjen je učenicima i nastavnicima u srednjim i osnovnim školama, te studentima matematike. Objavljuje stručne članke iz matematike i informatike, ali i teme iz drugih područja ako su povezane s osnovnim profilom časopisa. Pored klasičnih članaka sadrži i priloge: Povijesna rubrika, Problemi i rješenja, kao i zadatke s matematičkih i informatičkih natjecanja, te zadatke s rješenjima s razredbenih ispita za upise na fakultete, informacije sa Odjela za matematiku Sveučilišta u Osijeku, informacije iz Udruge matematičara Osijek, informacije iz Matematičkog kluba itd. Od 2001. godine redovito izlazi dva puta godišnje pod imenom Osječka matematička škola (od 2001. do 2004.), a od 2005. pod imenom Osječki matematički list. Osječki matematički list financiran je od strane Ministarstva znanosti obrazovanja i športa. Osječki matematički list besplatno primaju svi članovi Matematičkog kluba. Časopis je dostupan u online obliku na Portalu znanstvenih časopisa Republike Hrvatske Hrčak.

Adresa Osječkog matematičkog lista:

Osječki matematički list

Odjel za matematiku

Sveučilišta u Osijeku

Trg Ljudevita Gaja 6

HR-31000 Osijek

oml@mathos.hr 

Kunski žiro račun Sveučilište J.J. Strossmayera u Osijeku

Odjel za matematiku Broj: 2500009–1402000049

Upute autorima


 

Područje:

Osječki matematički list objavljuje stručne radove iz matematike i informatike, ali i teme iz drugih područja ako su na neki način povezane s osnovnim profilom časopisa.

Slanje rada:

Pozivamo autore da rad u pdf-formatu pošalju elektronički na e-mail adresu časopisa Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.. Prva stranica treba sadržavati naslov članka i imena autora. Slike i tablice treba poslati posebno.

Ukoliko autor ne šalje rad elektronički onda treba tri jednostrane kopije rada s dvostrukim proredom  poslati na adresu: 

Osječki matematički list 
Odjel za matematiku Sveučilišta u Osijeku 
Trg Ljudevita Gaja 6 
HR-31000 Osijek 


Molimo autore da svoje radove pišu u LaTeX okruženju koristeći OML stil. Stil, zajedno s primjerom i .tex datotekom možete preuzeti ovdje.

Autori imaju obvezu posjedovanja ORCID identifikatora zbog potrebe unosa istog u HRČAK nakon objave rada. Za posjedovanje ORCID identifikatora ukoliko takav ne postoji za autora, dovoljno je dostaviti email adresu uredništvu prilikom predaje rada te će HRČAK automatski kontaktirati autore za dostavu njihovog autenticiranog ORCID identifikatora.

Literatura 

Literatura treba biti napisana abesednim redom. Treba koristiti sljedeće stilove:

  1. Članci u časopisima:

    • M. Benšić, Igra na sreću, Osječka matematička škola, 1(2001), 97-85
  2. Knjige i udžbenici:

    • M. Pavleković, Metodika nastave matematike s informatikom I, Element, Zagreb 1997.
  3. Zbornici radova:

    • N. Sarapa, Populacija. Statističko obilježje, Zbornik radova 3. susreta nastavnika matematike, (urednik: S. Varošanec), Hrvatsko mateatičko društvo, 1996, 184-216.

 

Sadržaj


Članci u elektronskom obliku mogu se preuzeti s Portala znanstvenih časopisa Republike Hrvatske Hrčak

Vol. 16 (2016) Cover OML 161 prednja  
Vol. 15 (2015) 151 CoverFront

 naslovnica OML152

Vol. 14 (2014) sadržaj broja 1.

OML 14 2 cover

Vol. 13 (2013) OML 13 1 cover

OML 13 2 cover

Vol. 12 (2012) Sadržaj broja 1.

OML 12 2 cover

Vol. 11 (2011) Sadržaj broja 1.

Sadržaj broja 2.

Vol. 10 (2010) Sadržaj broja 1.

Sadržaj broja 2.

Vol. 9 (2009) Sadržaj broja 1.

Sadržaj broja 2.

Vol. 8 (2008) Sadržaj broja 1.

Sadržaj broja 2.

Vol. 7 (2007) Sadržaj broja 1.

Sadržaj broja 2.

Vol. 6 (2006) Sadržaj broja 1.

Sadržaj broja 2.

Vol. 5 (2005) Sadržaj broja 1.

Sadržaj broja 2.

Vol. 4 (2004) Sadržaj broja 1.

Sadržaj broja 2.

Vol. 3 (2003) Sadržaj broja 1.

Sadržaj broja 2.

Vol. 2 (2002) Sadržaj broja 1.

Sadržaj broja 2.

Vol. 1 (2001) Sadržaj broja 1.

Sadržaj broja 2.