Udruga matematičara Osijek

Večer matematike u Osijeku

Konačni raspored večeri matematike (pdf)

Večer matematike u Glasu Slavonije od 7. prosinca 2013.

Fotografije s Večeri matematike (5. prosinca 2013., III. gimnazija Osijek, Kamila Firingera 14)

Večer matematike je manifestacija koju je iniciralo Hrvatsko matematičko društvo, a održava se 5. prosinca 2013. na nekoliko mjesta u Republici Hrvatskoj. Sastoji se od skupa interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Udruga matematičara Osijek u suradnji s III. gimnazijom u Osijeku i Odjelom za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku pripremilo je zanimljiv program koji će se održati 5. prosinca 2013. s početkom u 17:30 u III. gimnaziji u Osijeku. Zbog ogranizacijskih razloga i ograničenog broja sudionika sudjelovanja u Večeri matematike potrebno je prijaviti. Program Večeri matematike u Osijeku, kao i način prijave može se pogledati ovdje.

Program večeri matematike u ostalim gradovima može se naći na stranicama Hrvatskog matematičkog društva.