Odjel za matematiku

Teorija skupova

M106 (1+1+0) - 4 ECTS boda

Cilj ovog predmeta je upoznati studente s temeljnim svojstvima skupova. Na predavanjima će se uvesti i obraditi osnovni pojmovi te dokazati njihove međusobne poveznice, te na primjerima pokazati aksiomatski zasnovana teorija. Na vježbama će studenti svladavati tehnike ispitivanja svojstava apstraktnih skupova i rješavanja problemskih zadataka.

• Sadržaj kolegija možete dohvatiti na sljedećem linku (pdf).

VODITELJ KOLEGIJA izv. prof. dr. sc. Mihaela Ribičić Penava  Nakon predavanja i vježbi.

P. Papić. Uvod u teoriju skupova, HMD, Zagreb, 2000.

Izvedbeni program kolegija Teorija skupova realizira se s fondom od 30 sati (tjedno 1 sata predavanja i 1 sata vježbi). Pohađanje predavanja i vježbi je obavezno.
PREDAVANJA  srijedom, 11:00-12:00h  Model 2, obl3q41
VJEŽBE   srijedom, 12:00-13:00h  Model 2, obl3q41

Tijekom semestra studenti mogu polagati dva kolokvija koji zamjenjuju pismeni dio ispita. Uvjet za polaganje kolokvija je ostvarenih minimalno 30 bodova po svakom kolokviju i minimalno 90 ukupno.

PISMENI ISPIT

Pismeni  ispit je obavezan za studente koji nisu položili pismeni dio ispita preko kolokvija. Pismeni ispit nosi ukupno 100 bodova. Bodovni prag za polaganje pismenog ispita je 50 bodova.

USMENI ISPIT

Usmeni ispit je obavezan za sve studente. Konačna ocjena formira se na temelju ocjene pismenog ispita, odnosno kolokvija, i usmenog ispita.

NASTAVNI MATERIJALI

Nastavni materijali dostupni su samo registriranim korisnicima.

Predavanja 5 i 6

Predavanje 4

Predavanja 1, 2 i 3

Mole se studenti da redovito riješavaju zadatke koji se nalaze u materijalima s predavanja.

Rezultati pismenog ispita održanog 16.9.2021. . Usmeni dio ispita će se održati u četvrtak 23.9.2021. u 10:00.

Usmeni ispit će biti održan u petak 10. rujna 2021. u 10:00.

Pismeni ispit održan 2. rujna 2021. nitko nije položio.

Rezultati pismenog ispita održanog 23.6.2021. . Usmeni dio ispita će se održati u četvrtak 1.7.2021. u 14:00.

Termini kolokvija:

30.4.2021. u 12:00

2.6.2021. u 17:00

Rezultati pismenog ispita održanog 4.2.2021. . Usmeni dio ispta će se održati u ponedjeljak 15.2.2021. u 11:00.

Pismeni ispit održan 1. srpnja 2020. nitko nije položio.

Rezultati kolokvija

Kolokvij za studente od A do M

Kolokvij za studente od N do Ž

Drugi online kolokvij će se održati 12. lipnja 2020. u 12:00.

Studenti će dobiti poziv na svoje mail adrese za Zoom Meeting u 12:00.

Rezultati kolokvija održanog  20.4.2020.

POTREBNO JE BITI PRIJAVLJEN DA BI SE VIDJELE SVE  OBAVIJESTI

Kolokvij za studente od A do M

Kolokvij za studente od N do Ž

Prvi online kolokvij će se održati 20. travnja 2020. u 10:00.

Prvim kolokvijem će biti obuhvaćeno gradivo obrađeno u svim predavanjima koja prethode tome kolokviju.

Obzirom na održavanje nastave na daljinu planiramo prvi kolokvij pisati ONLINE prema sljedećim uputama:

1)  U 9:55 postavit će se PDF fileovi kolokvija na stranicu kolegija

2) Na prazne papire napišite Ime i prezime. Rješenja zadataka i postupak  rješavanja treba uredno napisati na papire. Po završetku kolokvija na proizvoljan način treba napraviti PDF file vaših rješenja i poslati ga na adresu Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Predlažemo neke metode za stvaranje konačnog PDF filea:

a) Vlastiti skener
Konačan PDF file nazvati s Ime_Prezime_Kolokvij1.

b) Aplikacija Office Lens

i) Na vaše pametne telefone instalirajte s Google Play-a besplatnu aplikaciju Office Lens (džepni skener).
ii) Pokrenite aplikaciju i neka bude uključena opcija slikanja "DOKUMENT".
iii) Pažljivo naciljajte pojedini list tako da treptavi pravokutnik obuhvati kompletan sadržaj lista i uslikajte ga.
iv) Kliknite na "Gotovo".
v) Spremite slike u "Galerija". Dakle, čekirajte "Galerija", a ostale datoteke odčekirajte.
vi) Idite u vašu galeriju, označite sve slike sa zadacima i otvorite ih s ovom aplikacijom. Dakle, idite jednostavno na "Dijeli" i odaberite "Office Lens". Nakon toga opet kliknite na "Gotovo" i čekirajte "PDF", a ostalo odčekirajte i napišite naslov Ime_Prezime_Kolokvij1.
vii) Dobiveni PDF file nalazi se u aplikaciji i vidite ga odmah. U slučaju da ste izišli iz aplikacije, ponovno ju pokrenete i kliknete na tri tockice koje se nalaze desno na vrhu i odaberete "Moje datoteke". Tu je dobiveni PDF file.

3) Dobiveni PDF file s rješenjima zadataka potrebno je poslati na navedenu adresu do 12:00.

MOLIMO VAS, NEKOLIKO DANA PRIJE SAMOGA KOLOKVIJA POKUŠAJTE PROVESTI NEKI OD POSTUPAKA IZ (2) ZA DOBIVANJE KONAČNOG PDF-A NA PROIZVOLJNIM MATERIJALIMA KAKO BISTE SVE IMALI UVJEŽBANO I NEBISTE IMALI TEHNIČKIH PROBLEMA NA SAMOM KOLOKVIJU.

Poštovani studenti, od 16. ožujka Odjel za matematiku do daljnjeg izvodi tzv. nastavu na daljinu sa svojim studentima. Iz kolegija Teorije skupova svaki tjedan će biti dostupna prezentacija materijala koji će pratiti teme predviđene za taj tjedan.