Odjel za matematiku

project gamma logo

Prva transnacionalna aktivnost učenja, podučavanja i osposobljavanja u okviru Erasmus+ projekta GAMMA (GAMe-based learning in MAthematics) na kojemu je Odjel za matematiku koordinator održana je od 1. do 3. veljače 2021. Partnerska organizacija Amsterdam University of Applied Sciences, Faculty of Education bila je organizator aktivnosti, a ista je održana u virtualnom okruženju. U aktivnosti je sudjelovao 41 sudionik iz sve četiri partnerske zemlje: Hrvatske, Grčke, Nizozemske i Finske. Na plenarnim predavanjima sudionici su upoznati s Nizozemskim obrazovnim sustavom i primjenama GBL-a u matematičkom obrazovanju. Na radionicama su sudionici proučavali nekoliko edukativnih digitalnih igara, bavili su se izborom tema za scenarije poučavanja te su diskutirali sadržaj Priručnika za nastavnike i upitnike za nastavnike i učenike.

Više detalja o održanoj aktivnosti dostupno je na mrežnim stranicama GAMMA projekta http://www.project-gamma.eu/.

gamma meeting 20210210