Funkcije više varijabli

M009 (3+2+0) - 7 ECTS bodova

Kolegij Funkcije više varijabli izvodi se u zimskom semestru druge godine sveučilišnog preddiplomskog studija matematike i sveučilišnog nastavničkog studija matematike i informatike. Cilj kolegija je upoznati studente s diferencijalnim i integralnim računom realnih i vektorskih funkcija više realnih varijabli. Na predavanjima će se uvoditi osnovni pojmovi i obrađivati njihova svojstva, te ilustrirati primjerima, dok će na vježbama studenti usvajati odgovarajuće tehnike rješavanja konkretnih problema

• Sadržaj kolegija možete dohvatiti na sljedećem linku (pdf).

VODITELJ KOLEGIJA izv. prof. dr. sc. Krešimir Burazin Vrijeme konzultacija
ASISTENT Jelena Jankov Vrijeme konzultacija
ASISTENT Ivana Crnjac Vrijeme konzultacija
DEMONSTRATOR  Marinela Pilj

1. J. Stewart, Calculus 7th Edition, McMaster University and University of Toronto, Brooks/Cole, Cengage Learning, Belmont, 2008.

DOPUNSKA LITERATURA

1. S. Kurepa, Matematička analiza 3: Funkcije više varijabli, Tehnička knjiga, Zagreb, 1984.
  2. Š. Ungar, Matematička analiza u Rn, Golden marketing-Tehnička knjiga, Zagreb, 2005.
  3. B.P. Demidovič, Zadaci i riješeni primjeri iz više matematike s primjenom na tehničke nauke, Tehnička knjiga, Zagreb, 1986.
  4. P. Javor, Matematička analiza 2, Element, Zagreb, 2000.
  5. S. Lang, Calculus of Several Variables, Springer, New York, 1987.
  6. M. Lovrić, Vector Calculus, Addison-Wesley Publ.\ Ltd., Don Mills, Ontario, 1997.

Izvedbeni program kolegija Funkcije više varijabli realizira se s fondom od 75 sati (tjedno 3 sata predavanja i 2 sata vježbi). Pohađanje predavanja i vježbi je obavezno.
PREDAVANJA Srijeda, 8-11h P1
VJEŽBE - grupa A Petak, 8:30-10:30h P1
VJEŽBE - grupa B Petak, 9-11h  P2

Studenti tijekom studija mogu pristupiti polaganju 2 kolokvija koji pokrivaju cijelo gradivo. Uspješno položeni kolokviji zamjenjuju pismeni dio ispita. Da bi uspješno položio kolokvije student mora skupiti barem 40% od ukupnog broja bodova, točnije 80 bodova od ukupno 200, pri čemu na svakom pojedinom kolokviju mora ostvariti barem 20 bodova.

PISMENI ISPIT

Pismeni ispit je obavezan za studente koji nisu položili kolegij preko kolokvija. Da bi položio pismeni ispit student treba ostvariti barem 40 bodova od 100 mogućih.

USMENI ISPIT

Usmeni ispit je obavezan za sve studente i pristupa mu se nakon položenog pismenog dijela ispita. Na usmenom ispitu se, u ovisnosti od ocjene s pismenog ispita, formira konačna ocjena.

NASTAVNI MATERIJALI

PRIMJERI KOLOKVIJA

PRIMJERI PISMENIH ISPITA

• [7,7,2018.] PROMJENA TERMINA USMENOG ISPITA: USMENI ISPIT ODRŽAT ĆE SE U UTORAK, 10.7.2018.  U 10:00 h.
  • [5.7.2018.] Rezultate ispita mogu vidjeti samo osobe koje se prethodno registriraju na web stranicu Odjela za matematiku. Pismeni ispit iz FVV održan 4.7. položili su:  Ispiti se mogu pogledati u petak, 6.7., u 10:30h.
  • Rezultati pismenog ispita vidljivi su registriranim korisnicima.
  • Termini usmenih ispita za ljetni ispitni rok: 26.6. u 8:30 u D-37 i 9.7. u 8:30 u D-1.