IX. promocija magistara matematike i magistara edukacije matematike i informatike

U petak 1. ožujka 2019. u 16 sati na Ekonomskom fakultetu u Osijeku, Trg Ljudevita Gaja 7, u predavaonici broj 1, održana je svečana promocija diplomanata Odjela za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku u okviru koje su promovirani: Magistri matematike – smjer Financijska matematika i statistika (Ivana Brkić, Lucijana Grgić, Nera Keglević, Marinela Knežević, Ines Petrić, Sanja Rendulić, Nikolina Romić, Matea Spajić i Ana Tabak), Magistri matematike – smjer Matematika i računarstvo (Davor Kolarević, Eugen Markovinović, Dragana Ostopanj, Suzana Paripović, Želimir Piljić, Domagoj Suhić, Martina Šarić, Dino Turopoli i Slaven Viljevac), Magistri edukacije matematike i informatike (Mirta Alilović, Marinela Bockovac, Luka Bolješić, Maja Božić, Kristina Brkić, Valentina Kobašević, Marko Marinović, Jelena Matić, Iva Petovari, Kristina Rošić, Antonijo Sabljak, Tea Šafar, Katarina Valentić, Slađana Vidačić i Josipa Vuksanović).

Diplomante Odjela za matematiku promovirali su prof. dr. sc. Drago Šubarić, prorektor za strategiju razvoja i financije Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, prof. dr. sc. Kristian Sabo, pročelnik Odjela za matematiku, izv. prof. dr. sc. Zoran Tomljanović, zamjenik pročelnika za nastavu i studente Odjela za matematiku i izv. prof. dr. sc. Domagoj Matijević, zamjenik pročelnika za znanstvenoistraživačku djelatnost Odjela za matematiku.

Od ukupno 33 magistara matematike odnosno magistara edukacije matematike i informatike na dan promocije zaposleno njih 29, čime se još jednom snažno potvrđuje prepoznatljivost diplome Odjela za matematiku na tržištu rada. Rezultat je to sustavnog prilagođavanja studijskih programa Odjela za matematiku potrebama tržišta kao i jačanju svijesti poslodavaca o važnosti matematičkih kompetencija zaposlenika.

U okviru prigodnog glazbenog programa nastupio je vokalni ansambl Brevis pod dirigentskim vodstvom izv. prof. art. dr. sc. Antoanete Radočaj-Jerković i uz klavirsku pratnju Davora Dedića.

Galerija fotografija može se vidjeti u nastavku ili preuzeti s ove poveznice (zip, 384 MB).

Spot s promocije:

Cijeli video zapis s promocije:

{gallery}aktualno/gallery/promocija_2019_03{/gallery}