Mathos Cup

Mathos Cup

Osnovne informacije

MathOS cup je ekipno, dinamično i potpuno drugačije natjecanje učenika srednjih škola organizirano u dvije sekcije:

sekcija matematika;
sekcija programiranje.

Nositelji organizacije MathOS cupa su Fakultet primijenjene matematike i informatike u OsijekuIII. gimnazija Osijek, Gimnazija Požega, uz podršku Udruge matematičara Osijek.

Natjecanje u obje sekcije organizira se u dva kruga tijekom kojih ekipe od tri učenika  rješavaju problemske zadatke. Prvi krug se odvija online dok se drugi krug za najuspješnije ekipe održava uživo na Fakultetu primijenjene matematike i informatike Sveučilišta u Osijeku (Google Maps).

Svim sudionicima drugoga kruga MathOS cup-a Fakultet primijenjene matematike i informatike Sveučilišta u Osijeku u okviru bodovanja posebnih postignuća priznaje maksimalni broj bodova za upis na Prijediplomski studij Matematika te Prijediplomski studij Matematika i računarstvo. Najbolje plasirani timovi osvojit će vrijedne nagrade.

Aktualno

MathOS cup 2024 – sekcija matematika

Iznos kotizacije: 7 eura po timu

Kontakt: mathos.cup@mathos.hr

MathOS cup 2024 – sekcija programiranje

  • 1. krug – 8. ožujka 2024. (prijave će biti otvorene od 15. siječnja do kraja veljače)
  • 2. krug – 10. svibnja 2024.

Iznos kotizacije: 7 eura po timu

Kontakt: mathos.cup@mathos.hr

Podaci za uplatu kotizacije

Primatelj: Udruga matematičara Osijek, Trg Ljudevita Gaja 6, 31000 Osijek (OIB: 87908305811)
Banka: Addiko Bank d.d., Slavonska avenija 6 , 10000 Zagreb
IBAN: HR3625000091102031835
Poziv na broj: OIB platitelja
Naznaka za plaćanje: MathOS cup, naziv ekipe

Ostale informacije

Korisne informacije o preporučenom smještaju (za timove koji planiraju prenoćiti).

Hostel Stara Pekara
  • deset četverokrevetnih apartmana, četiri dvokrevetna apartmana, te  dva jednokrevetna apartmana.
  • Kontakt: osijek@hicroatia.com
Hostel Sokol Centar

Promo video

Učenici III gimnazije

Organizatori

Sekcija matematika
  • Ivana Kuzmanović Ivičić
  • Jelena Jankov
  • Ivana Crnjac
  • Matea Ugrica
  • Ivan Papić
  • Aleksandra Floreani
  • Mirna Čalija Matijević
  • Mirta Vujnovac
Sekcija programiranje
  • Sanja Grabusin
  • Dražen Jakopović
  • Domagoj Matijević
  • Tomislav Prusina
  • Zvonimir Haramustek
  • Višen Pavlica
  • Mario Živić