Predavanja Prof. Andree Krajine na Radnom seminaru i Znanstvenom kolokviju

Andrea Krajina, Junior Professor na Georgia Augusta University Göttingen, će 21. i 22. rujna u terminu od 11:00 do 13:00 (u okviru Radnog seminara) te 23. rujna u terminu od 12:00 do 13:00 (u oviru Znanstvenog kolokvija) u predavaonici 2 na Odjelu za matematiku održati predavanja na temu “Empirijska vjerodostojnost i testovi”.

Andrea Krajina uspješna je znanstvenica s Institute for Mathematical Stochastics, Georgia Augusta University Göttingen, gdje je dio istraživačke skupine “Applied and Mathematical Statistics”. Doktorirala je 2010. godine na Department of Econometrics & OR, Tilburg University, Nizozemska, a diplomirala 2004. na Odjelu za matematiku Sveučilišta u Osijeku.

Područje znanstvenog interesa Andree Krajine je višedimenzionalna i prostorna teorija ekstremnih vrijednosti i primjene, statistika ekstremnih vrijednosti, Levyjevi procesi i semimartingali.

Sažetak predavanja dostupan je na web stranici Radnog seminara. Pozivaju se svi zainteresirani da prisustvuju ovim zanimljivim predavanjima.