Napredni koncepti strojnog učenja

M124 (3+2+1) - 8 ECTS bodova

Upoznati studente s tehnikama dubokog učenja u teorijskom i praktičnom smislu te razumjeti metode računanja gradijenta ovakvih funkcija. Poseban naglasak bit će dan na upoznavanju studenata sa stvarnim problemima na kojima ovakve arhitekture daju najbolje rezultate te upoznavanje s barem jednom bibliotekom za korištenje tehnika dubokog učenja (npr. PyTorch ili TensorFlow).

Sadržaj kolegija možete dohvatiti na sljedećem linku: PDF

Nastavnici

Osnovna literatura

1. Goodfellow, Y. Bengio, A. Courville, Deep Learning, The MIT Press, Cambridge, 2016.

Dopunska literatura

1. M. Bishop, Pattern Recognition and Machine Learning, Springer, 2006.

Materijali

Materijali su dostupni na internom Teams kanalu kolegija pomoću kojeg se odvija i sva interna komunikacija. Studenti su obvezni registrirati se na Teams kanal kolegija. Šifra kanala kolegija pomoću kojeg se možete pridružiti kolegiju nalazi se u rasporedu.