Računalno razmišljanje i programiranje I

I061 (2+2+0) - 5 ECTS bodova

Računalno razmišljanje i programiranje izvodi se u zimskom semestru prve godine sveučilišnog diplomskog nastavničkog  studija matematike i informatike. Cilj kolegija je praktično upoznavanje studenata sa složenijim programerskim tehnikama i razmišljanjima, korištenje programskih jezika visokih nivoa. Ovim predmetom se želi naučiti studente matematike naprednijim, ali ne nužno i teže shvatljivim, konceptom programiranja i programerskog razmišljanja.

Sadržaj kolegija možete dohvatiti na sljedećem linku: PDF

Osnovna literatura

1. A Gentle Introduction to Programming Using Python – MiT
    OpenCourseWare
    Downey, Allen, Jeffrey Elkner, and Chris Meyers.
    How to Think Like a Computer Scientist: Learning with Python.
    Green Tea Press, 2002.
  2. Learn to Program: Crafting Quality Code (University of Toronto) – Coursera
  3. Dive Into Python

Dopunska literatura

Materijali

Materijali su dostupni na internom Teams kanalu kolegija pomoću kojeg se odvija i sva interna komunikacija. Studenti su obvezni registrirati se na Teams kanal kolegija. Šifra kanala kolegija pomoću kojeg se možete pridružiti kolegiju nalazi se u rasporedu.