Održan prvi ovogodišnji mathos Student4OneDay

U petak 1. ožujka održan je prvi mathos Student4OneDay u okviru kojeg smo ugostili maturantice i maturante iz Gimnazije Županja, Gimnazije Matije Antuna Reljkovića te Tehničke škola Ruđera Boškovića Vinkovci.

U okviru projekta mathos Student4OneDay želimo maturantima približiti kako je biti student na našem Fakultetu i Sveučilištu na način da maturanti jedan cijeli dan dožive iz perspektive budućeg mathos studenta. Naši gosti su taj dan odslušali nekoliko  predavanja na temu primijenjene matematike i računarstva na mathosu: put od teorije, stvarnih problema, matematičkog modeliranja do upravljanja i razgovora s robotom.

Nakon predavnja učenici su se družili uz kavu i grickalice sa Studentskim zborom, poslije čega su se organizirano zaputili u Kampus na ručak.