Osnovan Gospodarski savjet Fakulteta primijenjene matematike i informatike

Fakultetsko vijeće je na svojoj sjednici 26. veljače 2024. donijelo odluku o osnivanju Gospodarskog savjeta Fakulteta primijenjene matematike i informatike. Gospodarski savjet je savjetodavno tijelo čiji je djelokrug rada utvrđivanje potreba gospodarstva za obrazovanje određenih profila stručnjaka, a time i praćenje i predlaganje novih studijskih programa ili izmjene i dopune studijskih programa; organizacija stručne prakse; predlaganje sudjelovanja istaknutih stručnjaka iz prakse u nastavnom procesu; razvijanje poduzetničke kulture; razvoj istraživačkih i razvojnih zajedničkih projekta s Fakultetom; poticanje suradnje na razvoj inovacija i novih naprednih tehnologija te primjena znanstvenih istraživanja u gospodarstvu; poticanje izvrsnosti stipendiranjem najuspješnijih studenata te organiziranje cjeloživotnih edukacija i savjetovanja o razvoju struke te mogućnostima zapošljavanja.

Za članove Gospodarskog savjeta na mandat od tri godine imenovani su Krešimir Mlinarić, BE-terna, kao predsjednik te članovi Zvonimir Ivančević, PBZ, član; Tihana Gajdošik, A-Z mirovinski fond; Tena Stražanac, Žito d.o.o, te Mihael Tomić, Mono, d.o.o.